Světelné znamení

• Od: Iva Světelné znamení
    Řidičský průkaz vlastním již 18 let a poslední dobou si všímám , že spouta řidičů jedoucí po hlavní cestě, ale odbočující na křižovatce např. v pravo, ale stále jedoucí po hlavní cestě dává blinkr. To se to tak ted učí v autoškole ? Nevím, nějak mi to nedává smysl.

Vloženo 17. února 2013 (20:16) uživatelem Iva z IP adresy 109.80.X.XXX
    • Od: petr RE: Světelné znamení
      To si všímáte dobře.V autoškole se to tak učí a pokud to tak žáci nebudou dělat,tak u zkoušek neuspějí.Váš názor nicméně není ojedinělý.Je třeba si uvědomit,že směrovky a hlavní spolu nijak nesouvisí."Hlavní" je otázka přednosti /pořadí jízdy vozidel křižovatkou/ a směrovky ukazují směr jízdy.A směrovky máme pouze pravé a levé a ne "po hlavní" a "po vedlejší".Pro názornější pochopení si představte klasickou křižovatku a na které "Hlavní" pokračuje třeba vlevo.Jestliže nepoužijete směrovky vlevo,jak potom ostatní poznají,že odbočujete vlevo po hlavní a že nejedete rovně na vedlejší.Zastánci Vašeho názoru pak často argumentují tím,že při jízdě rovně "z hlavní ven" dají směrovky doprava.Jenže jak v takovém případě rozlišíte jízdu rovně od skutečného odbočení doprava,když byste v obou případech blikala doprava?

Vloženo 18. února 2013 (11:03) uživatelem petr z IP adresy 193.165.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Světelné znamení v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.