Výhled řidiče

• Od: Ivo ( ) Výhled řidiče
    Dobrý den,pracuji jako řidič autobusu v MHD.Osvětlení ve voze jsme vždy upravili tak,aby nebyl narušen bezpečný výhled.Můj zaměstnavatel nyní vydal nařízení,ža za snížené viditelnosti musí být zářivkové osvětlení pro cestující KOMPLETNĚ zapnuto,včetně zářivek těsně za řidičem.Tímto vznikají silné odrazy v čelním skle a prakticky vidíme víceméně jen odraz vnitřku vozu na úkor dopravní situace na vozovce a kolem ní,byť i pod veřejným osvětlením.O ohrožení bezpečnosti jízdy není třeba diskutovat.Zajímalo by mne,zda toto nějak upravuje zákon.O povinnosti řidiče mít řádný a bezpečný výhled jsem tam bohužel nic nenašel.Všichni řidiči bychom rádi měli proti tomuto nebezpečnému a nesmyslnému nařízení nějaký zákonem podložený argument.Předem děkuji za radu.

Vloženo 14. února 2013 (12:31) uživatelem Ivo ( ) z IP adresy 88.208.XX.XX
    • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: Výhled řidiče
      Jak jste dopadli?

Vloženo 26. dubna 2013 (19:38) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
      • Od: ivo ( ) RE: RE: Výhled řidiče
        Ticho po pěšině,zameteno pod koberec.Na diskuzním fóru podnikového intranetu se k tomu vyjádřila hromada řidičů,bylo zmíněno podezření z porušení Zákoníku práce na straně zaměstnavatele (§ 248,odst.1).Příslušný vedoucí pracovník,který nařízení vydal,dělá mrtvého brouka,ač byl jasně vyzván,aby toto svoje nařízení nějak obhájil,zdůvodnil,nebo se k němu prostě vyjádřil.Takže se to tak nějak v tichosti přešlo,aby nedejbože nebyl nějaký podnikový potentát díky své iniciativě v rozporu s nějakým paragrafem.Holt,stát se něco podobného řadovému zaměstnanci,měl by průšvih jak hrom a nikdo by se s ním nebavil.Je to stejné jako v politice,ryba smrdí od hlavy.

Vloženo 27. dubna 2013 (01:02) uživatelem ivo ( ) z IP adresy 88.208.XX.XX
        • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: RE: RE: Výhled řidiče
          Asi tak. Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Vloženo 27. dubna 2013 (12:50) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
    • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: Výhled řidiče
      Záleží na tom, zda všechna zařízení ve vozidle jsou schválena a k jakému účelu jsou schválena. Také by to mohla být otázka k bezpečnosti práce, nebo při profesním školení řidičů. Všude se píše o tom, že ve výhledu řidiče nesmí být všeliaké předměty apod. Pokud mi brání ve výhledu odraz svítícího vnitřního světla, tak já bych to bral jako světelné znečištění předního skla, bránícího ve výhledu z vozidla v rámci bezpečnosti silničního provozu na pozemních komunikacích. Jde přeci také a hlavně o bezpečnost cestujících.
      Je to ale můj názor. Určitě nebude se mnou mnoho lidí souhlasit, ale mne by šlak trefil, kdyby mi někdo rozsvítil v autě a já jsem špatně viděl ven.
      Zkuste také návod a obsluhu vozidla, popř. technický popis, zda se někde přímo nespecifikuje ono inkriminované světlo k čemu má sloužit.
      Jeslínek

Vloženo 22. února 2013 (19:43) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
      • Od: ivo ( ) RE: RE: Výhled řidiče
        Děkuji za reakci a názor. Technicky je vše v pořádku, jde o stropní osvětlení prostoru pro cestující, autobusy jsou takto vyrobeny a schváleny k provozu, čímž také zaměstnavatel argumentuje. Naopak pokud nejbližší zářivku odstraníme, finančně nás "odmění" za "neoprávněný zásah do konstrukce vozidla". Že to vůbec takhle někdo vyrobil a schválil, je otázka jiná. Každopádně mohu argumentovat,že bezpečnost je na prvním místě a teprve potom pohodlí cestujících. Ale v zákonech jsem to nenašel. Rozhodně toto téma prosadím na pravidelném školení.

Vloženo 24. února 2013 (19:04) uživatelem ivo ( ) z IP adresy 88.208.XX.XX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Výhled řidiče v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.