Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:Výhled řidiče

Dobrý den,pracuji jako řidič autobusu v MHD.Osvětlení ve voze jsme vždy upravili tak,aby nebyl narušen bezpečný výhled.Můj zaměstnavatel nyní vydal nařízení,ža za snížené viditelnosti musí být zářivkové osvětlení pro cestující KOMPLETNĚ zapnuto,včetně zářivek těsně za řidičem.Tímto vznikají silné odrazy v čelním skle a prakticky vidíme víceméně jen odraz vnitřku vozu na úkor dopravní situace na vozovce a kolem ní,byť i pod veřejným osvětlením.O ohrožení bezpečnosti jízdy není třeba diskutovat.Zajímalo by mne,zda toto nějak upravuje zákon.O povinnosti řidiče mít řádný a bezpečný výhled jsem tam bohužel nic nenašel.Všichni řidiči bychom rádi měli proti tomuto nebezpečnému a nesmyslnému nařízení nějaký zákonem podložený argument.Předem děkuji za radu.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.