Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: Světelné znamení

To si všímáte dobře.V autoškole se to tak učí a pokud to tak žáci nebudou dělat,tak u zkoušek neuspějí.Váš názor nicméně není ojedinělý.Je třeba si uvědomit,že směrovky a hlavní spolu nijak nesouvisí."Hlavní" je otázka přednosti /pořadí jízdy vozidel křižovatkou/ a směrovky ukazují směr jízdy.A směrovky máme pouze pravé a levé a ne "po hlavní" a "po vedlejší".Pro názornější pochopení si představte klasickou křižovatku a na které "Hlavní" pokračuje třeba vlevo.Jestliže nepoužijete směrovky vlevo,jak potom ostatní poznají,že odbočujete vlevo po hlavní a že nejedete rovně na vedlejší.Zastánci Vašeho názoru pak často argumentují tím,že při jízdě rovně "z hlavní ven" dají směrovky doprava.Jenže jak v takovém případě rozlišíte jízdu rovně od skutečného odbočení doprava,když byste v obou případech blikala doprava?

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.