odbočování protijedoucích vozidel

• Od: Radek ( ) odbočování protijedoucích vozidel
    Jak má správně probíhat odbočování prtijedoucích vozidel, pokud jedno odbočuje v pravo, druhé v levo a komunikace na níž odbočují má dva jízdní pruhy v jejich směru jízdy? Odbočují obě vozidla současně a každé se řadí do pruhu pro svůj směr, nebo musí vozodlo odbočující v levo čekat, který pruh sy vybere vozidlo odbočující v pravo?
    Děkuji a zdravím všechny slušné řidiče, Radek

Vloženo 20. května 2012 (08:50) uživatelem Radek ( ) z IP adresy 178.17.XX.XX
    • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: odbočování protijedoucích vozidel
      Pokud by to bylo mimo obec, tak obě najíždějí do pravého jízdního pruhu a odbočující vozidlo vlevo dává přednost protijedoucímu. Bavíme se o tom, že jsou obě vozidla na rovnocené komunikaci. Pokud je to v obci, tak zásada při odbočování je stejná co se týče přednosti, ale můžete použít k jízdě kteréhokoliv jízdního pruhu. Jde o to, že ten , co odbočuje vlevo, musí tu přednost pořád dávat. Při najíždění na tu dvouproudovku mohou jet oba dva, ale ten co odbočuje doleva, musí být dost opatrný a dávat pozor, zda se ten, co odbočuje doprava opravdu zařazuje do pravého jízdního pruhu. A ještě jedna věc. Pozor na vozidlo za vámi. Třeba si řidič řekne, že se zařadíte do pravého jízdního pruhu a rozhodne se Vás tzv.střihnou zleva v křižovatce, aby byl rychlejší.

Vloženo 20. května 2012 (09:23) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
      Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice
      • Od: radek ( ) RE: RE: odbočování protijedoucích vozidel
        Děkuji za jasný výklad, myslel jsem si že to tak je, slyšel jsem ale různé historky a nebyl jsem si jistý!
        Zdravím a pěkné dny,
        Radek

Vloženo 20. května 2012 (17:50) uživatelem radek ( ) z IP adresy 178.17.XX.XX

Na této stránce je zobrazen příspěvek odbočování protijedoucích vozidel v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.