žádost

• Od: občan ( ) žádost
    Prosím o odbornou odpověď jak je to z provozem dvoustopého motorového vozidla zvaného snad sekvej. Podle jakého zákona, či povolení je umožněna jízda po chodnících, parcích a stezkách pro chodce? Případně kde lze toto povolení získat?

Vloženo 18. května 2012 (08:06) uživatelem občan ( ) z IP adresy 78.80.XX.XXX
    • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: žádost
      Nyní přesná odpověď. V ČR je toto vozítko zakázáno. Tudíž ho můžete použít jen na zahradě. Žádná pozemní komunikace ani chodník.

Vloženo 19. května 2012 (11:01) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
      Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice
      • Od: občan ( ) RE: RE: žádost
        Děkuji panu Jeslínkovi za odbornou odpověď a přeji hezký den.

Vloženo 19. května 2012 (13:11) uživatelem občan ( ) z IP adresy 78.80.XX.XXX
    • Od: občan ( ) RE: žádost
      Co je segway:

– osobní transportér, který uvede jednoho člověka
      – vozítko pohání elektromotor
      – napájí jej moderní lithium-iontové baterie
      – ovládá se pouze nakloněním těla jezdce
      – provoz je velmi tichý a ekologický
      – na jedno dobití baterie ujede až 19 kilometrů
      – na britských silnicích i chodnících však už jsou segway zakázány

To je vše, co vím. Jen mi není jasné, že na kole se po chodníku ze zákona nesmí a toto vozítko má vyjímku? Nemá to logiku.

Vloženo 18. května 2012 (20:11) uživatelem občan ( ) z IP adresy 78.80.XX.XXX
    • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: žádost
      Toto není otázka pro autoškolu, ale pro odbor dopravy na MěÚ. Nebo dát přímý dotaz na ministerstvo dopravy. Nejdříve si ale sežeňte přesné označení apod., aby jste se mohl zeptat konkrétně. Když jsem zadal do vyhledávače slovo sekvej, měl jsem smůlu.

Vloženo 18. května 2012 (16:16) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
      Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice

Na této stránce je zobrazen příspěvek žádost v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.