Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: odbočování protijedoucích vozidel

Pokud by to bylo mimo obec, tak obě najíždějí do pravého jízdního pruhu a odbočující vozidlo vlevo dává přednost protijedoucímu. Bavíme se o tom, že jsou obě vozidla na rovnocené komunikaci. Pokud je to v obci, tak zásada při odbočování je stejná co se týče přednosti, ale můžete použít k jízdě kteréhokoliv jízdního pruhu. Jde o to, že ten , co odbočuje vlevo, musí tu přednost pořád dávat. Při najíždění na tu dvouproudovku mohou jet oba dva, ale ten co odbočuje doleva, musí být dost opatrný a dávat pozor, zda se ten, co odbočuje doprava opravdu zařazuje do pravého jízdního pruhu. A ještě jedna věc. Pozor na vozidlo za vámi. Třeba si řidič řekne, že se zařadíte do pravého jízdního pruhu a rozhodne se Vás tzv.střihnou zleva v křižovatce, aby byl rychlejší.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.