křižovatka

• Od: Alena křižovatka
    Do jakého pruhu se musím prosím zařadit při průjezdu křižovatkou kdy při vjezdu do křižovatky jsou 2 jízdní pruhy. Oba jsou pro směr vlevo. Po odbočení vlevo jsou 4 jízdní pruhy. Když před křižovatkou stojím v levém jízdním pruhu, musím opět do levého? Pokud vedle mě stojí vozidlo, které taky odbočuje vlevo, kdyby bylo jedno do kterého pruhu se zařadím, mohlo by dojít ke kolizi...je na to prosím nějaké pravidlo?

Vloženo 16. května 2012 (08:55) uživatelem Alena z IP adresy 90.182.XXX.XXX
    • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: křižovatka
      Pokud je mezi pruhy přerušovaná čára,lze přejíždět z jednoho pru do druhého. Pokud ale je mezi plná čára souvislá, nelze ji přejíždět. Pokud se jeden jízdní pruh dělí na dva,to znamená jako by ho někdo uprostřed půlil, musíte dát zunamení o změně směru jízdy tam, kam se zařazujete. Když přejíždíte z jednoho jízdního pruhu do druhého, tak opět dáváte znam.o změně sm.jízdy. Pokud stojí dvěvozidla vedle sebe, pravé má přednost. Pokud je ale jeden pruh průběžný a druhý připojovací, vozidlo v průběžném pruhu má přednost. Pokud je velká hustota provozu, tak se potom uplatňuje systém ZIP. Je toho hodně. Lepší je vidět buď foto, nákres nebo na mapy.cz . Potom bych mohl být konkrétnější.

Vloženo 17. května 2012 (18:31) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
      Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice

Na této stránce je zobrazen příspěvek křižovatka v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.