Parkování

• Od: Leo ( ) Parkování
    Dobrý den,
    měl bych dotaz, kde nebo kým by mi mohla být vyjasněna otázka viz. níže.
    Parkování v jednosměrné ulici.

Lze parkovat na levé straně jednosměrné ulice opatřené na straně pravé značkou zákazu zastavení ( B28) s následným vyznačením žlutého pruhu ( V 12c ), ( taktéž na pravé straně)? V případě, že je možné parkovat na straně levé v jaké vzdálenosti od onoho žlutého pruhu je parkování povoleno? Z jiného paragrafu vyplívá, že by zde měla býti dodržena 3 m. vzdálenost pro průjezd záchranných a hasičských vozů.
    Děkuji za odpověď.
    Drda

Dle VYHLÁŠKA č. 30/2001 Sb. Ministerstva dopravy a spojů kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích a úprava a řízení provozu na pozemních komunikacích v aktuálním znění Datum účinnosti: 31.1.2001 Poslední změny provedeny vyhláškou č. 91/2009 Sb. k 21.4.2009
    v ČÁST DRUHÁ ÚPRAVA PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH HLAVA I DOPRAVNÍ ZNAČKY (K § 62 odst. 5 zákona) Díl 1 Svislé dopravní značky paragraf 6 odst 2b.
    Dle výše uvedeného paragrafu
    Lze na levé straně jednosměrné ulice parkovat i na takto označeném místě z pravé strany.

Vloženo 13. října 2011 (11:08) uživatelem Leo ( ) z IP adresy 89.176.XXX.XXX
    • Od: Autoškola.Malecký ( ) RE: Parkování
      Dobrý den, u vámi popsané situace je stání na levé straně jednosměrné ulice dovoleno. Při stání musí zůstat jízdní pruh široký nejméně 3m pro každý směr jízdy, v případě jesměrné ulice tedy jízdní pruh široký nejméně 3m.

Vloženo 14. října 2011 (10:55) uživatelem Autoškola.Malecký ( ) z IP adresy 90.182.XXX.X

Na této stránce je zobrazen příspěvek Parkování v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.