Zimní pneumatika

• Od: Jindřich Kaňa ( ) Zimní pneumatika
    Dobrý den,
    snažil jsem se prokousat několika zákony a jejich paragrafy, ale na mou otázku jsem odpověď nenašel, proto bych se rád zeptal Vás jak je to dnes se zimními pneumatikami. Vím že jsou povinné od 1.11.2011 a to pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu námrazy atd. nebo pokud to lze z povětrnostních podmínek očekávat. Dále jsem také pochopil že na osobním autě do 3,5T má být hloubka dezénu 4mm. Co jsem ale nepochopil je zda tato hloubka dezénu platí na všech pozemních komunikacích (za předpokladu, že je na nich sníh) nebo jen na těch označených značkou. Někde jsem se dočetl že přípustná hloubka dezénu na komunikacích, které nejsou označeny značkou "povinná zimní výbava" je přípustná hloubka asi 1,9mm. Vím, že sami výrobci pneumatik uvádí to, že pokud je dezén menší 4mm ztrácí guma požadované vlastnosti, ale jelikož se chystám na koupi nového vozu nechce se mi investovat do nových pneumatik. V současnosti mám na přední nápravě 6mm a na zadní cca 5mm. a Jelikož nevím jak hodně se guma během zimy "sjede" rád bych věděl co vlastně policisté budou tolerovat.
    Děkuji za reakci.

Vloženo 13. října 2011 (11:49) uživatelem Jindřich Kaňa ( ) z IP adresy 85.161.XX.XXX
    • Od: Autoškola.Malecky ( ) RE: Zimní pneumatika
      Dobrý den, zemní pneumatiky mají minimální hloubku drážky dezenu 4mm, z čehožje zřejmé, že tato hodnota se rovná 0 a jakíkoliv hodnota nižší je nevyhovující. K sněhové pokrývce na vozovce bych Vás rád upozornil, že v komentáři v novele platné od 1.8.2011 je uvedenom, že zimnípneumatikyjsou povinné od 1.11. pokud je na pozemní komunikaci souvislá vrstva sněhu, ale pozor k pozemní komunikaci patří i silniční příkop, takžei pokud bude vozovka suchá a souvislá vrstva sněhu bude v silničním příkopu musíte zimní pneumatiky mít na vozidle, toto je podle mě nedostatek v zákoně, ale platí.

Vloženo 13. října 2011 (13:45) uživatelem Autoškola.Malecky ( ) z IP adresy 90.182.XXX.X

Na této stránce je zobrazen příspěvek Zimní pneumatika v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.