ukončení pravého průběžného pruhu

• Od: Ondrej.T ukončení pravého průběžného pruhu
    Dobrý den,
    prosím o radu. Zde goo.gl/hMkkW je zjednodušený nákres situace u jednosměrné dvouproudé ulice.

V levém průběžném pruhu je kolona vozidel, v pravém končícím pruhu (původně také průběžném) je jediné červené vozidlo.

1) Jak pravidla řeší zařazení červeného vozidla do levého průběžného pruhu a případnou přednost? Myslím, že neplatí "pravidlo zipu", které platí pouze pro souběžnou jízdu?

2) bude se situace lišit ve městě a mimo město?

Děkuji za radu!

Vloženo 16. listopadu 2012 (17:15) uživatelem Ondrej.T z IP adresy 194.228.XXX.XXX
    • Od: Ondrej.T RE: ukončení pravého průběžného pruhu
      omlouvám se nákres je zde http://goo.gl/hMkkW

Vloženo 16. listopadu 2012 (17:18) uživatelem Ondrej.T z IP adresy 194.228.XXX.XXX
      • Od: Autoškola Neumann Dvůr Králové ( ) RE: RE: ukončení pravého průběžného pruhu
        pravidlo "zipu" tam samozřejmě neaplikujete , červené si počká až všichni projedou a nebo na rozumného řidiče , který ho pustí a dá mu psychologickou přednost .
        Rozdíl obec/mimo obec ? Mimo obec budou všichni jen v pravém pruhu :-)

Vloženo 7. prosince 2012 (15:35) uživatelem Autoškola Neumann Dvůr Králové ( ) z IP adresy 90.183.XX.XXX
        Tento příspěvek vložila Autoškola Neumann, Dvůr Králové nad Labem - http://autoskolaneumann.cz
        • Od: ondrej.t RE: RE: RE: ukončení pravého průběžného pruhu
          Děkuji za radu!

Vloženo 7. prosince 2012 (17:07) uživatelem ondrej.t z IP adresy 194.228.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek ukončení pravého průběžného pruhu v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.