Nehoda v autoškole

• Od: Martin ( ) Nehoda v autoškole
    Dobrý den
    Při jízdě v autoškole moje přítelkyně na pokyn instruktora odbočila v pravotočivé zatáčce na odstavné parkoviště vlevo!!! A při odbočování se střetli s protijedoucím vozidlem. Dostala za to pokutu 2500kč a tři body dolu!!!!! I když ještě neměla řidičský průkaz. Je to normální???
    Děkuji za odpověď

Vloženo 23. října 2012 (21:21) uživatelem Martin ( ) z IP adresy 62.182.XXX.XX
    • Od: Autoškola Neumann Dvůr Králové ( ) RE: Nehoda v autoškole
      Dobrý den , takováto věc by se dozajista řešila na správním řízení ( možná až i u soudu ) , každopádně v systému bodování za 3 body ? Letmo koukám a nenapadá mě nic co "údajně " provedla za 3 body .

ps: instruktor autoškoly by měl být "bohužel :-) " i na takovouto situaci připraven , mám takový pocit že to asi nebylo úplně tak jednoznačně vyřešeno pokutou a body a že to možná bylo trochu jinak .

Vloženo 24. října 2012 (09:21) uživatelem Autoškola Neumann Dvůr Králové ( ) z IP adresy 90.183.XX.XXX
      Tento příspěvek vložila Autoškola Neumann, Dvůr Králové nad Labem - http://autoskolaneumann.cz
    • Od: Rokba ( ) RE: Nehoda v autoškole
      No ano, je to možné. Podle zákona učitel sice přebírá přiměřenou míru odpovědnosti, ale za své jednání je odpovědný i žák (je na to i stanovisko Nejvyššího státního zastupitelství). Asi by se bývalo vyplatilo nesouhlasit, neřešit to blokově, ale zkusit správní řízení a tam argumentovat např. tím, že byla přítelkyně v rané fázi výcviku. Každopádně je na zváženou, jaké kvality má učitel, který nechá žáka nedat takto brutálně přednost a spadnout do zaviněné nehody...

Vloženo 23. října 2012 (23:16) uživatelem Rokba ( ) z IP adresy 89.176.XX.XX
      Tento příspěvek vložila Autoškola Easy, Liberec IV- Perštýn - http://www.autoskolaeasy.cz/
    • Od: as petra ( ) RE: Nehoda v autoškole
      Me TO jako "normalni" nepripada.
      Neznam posouzeni a vyjadreni "jejiho" tzv. ucitele vycviku, ale ...za chyby zaka ruci a zodpovida UCITEL.
      Neni za TO nahodou placeny????
      Takoveho ucitele bych nechtel ani zadarmo
      reaguje ucitel a majitel AS PETRA OPAVA

Vloženo 23. října 2012 (22:47) uživatelem as petra ( ) z IP adresy 88.102.XX.XX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Nehoda v autoškole v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.