Rozšíření řidičského oprávnění skupiny A

• Od: Darina ( ) Rozšíření řidičského oprávnění skupiny A
    Dobrý den chci se zeptat, když budu rozšiřovat RP ze skupiny A s omezením na skupinu A bez omezení, pak se dělají jen jízdy a pak jen zkouška z jízdy?
    Někdo mi říkal že ano.
    Dále zda lze ztratit RP při neúspěšné zkoušce?
    Dělala jsem autoškolu v 18 jak skupiny B tak i A s omezením. Bohužel jsem se ale v 21 letech nedostala na rozšíření a nyní mám možnost začít jezdit na velké motorce a tak se o toto rozšíření zajímám. Na morce jsem předtím dost jezdila po autoškole, ale pak jsem potřebovala více auto motorka se prodala a já na ní nejela už tak 5 let. Asi bych si při rozšíření chtěla připlatit více jízd, abych se do toho zase dostala a něco při zkoušce nepokonila

Vloženo 20. května 2012 (18:28) uživatelem Darina ( ) z IP adresy 89.203.XXX.XXX
    • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: Rozšíření řidičského oprávnění skupiny A
      Dobrý den. Pokud máte řidičské oprávnění na skupinu A18, to znamená do 25 kW, a bylo Vám 21 let, dělají se zkoušky pouze z jízd. Při neúspěšné zkoušce Vám může být ŘP zadržen do doby, než složíte opr. zkoušky. Praxe je taková, že když uděláte při zkouškách chybu co se týče ovládání motocyklu, řidičák se nebere. Ale pokud je ta chyba z důvodu porušení pravidel sil.provozu, potom by se mohlo stát, že Vám ŘP bude zadržen. Doporučuji se zeptat v místní autoškole na to, jak to tam chodí. Ještě jedna věc, nevím jakou máte výšku, ale nejdříve si zjistěte, zda dosáhnete z výcvikového motocyklu na zem.

Vloženo 20. května 2012 (20:11) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
      Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice

Na této stránce je zobrazen příspěvek Rozšíření řidičského oprávnění skupiny A v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.