Zastavení / stání / zaparkování před parkovacím stáním

• Od: Petr Zastavení / stání / zaparkování před parkovacím stáním
    Dobrý den,

rád bych přidal další dotaz z oblasti možnosti zastavení vozidla.

Situace: dostatečně široká jednosměrná ulice, po pravé straně zákaz zastavení, na levé straně tlustá přerušovaná čára a za ní vyznačená vyhrazená parkovací místa kolmo k silnici (navíc chráněná sklápěcími zábranami), to celé v délce cca. 20 metrů.

Je možné před těmito zábranami bez obav dočasně zastavit? S tím, že kdyby někdo zrovna chtěl vjíždět na zablokované parkovací místo nebo z něho vyjíždět, ihned bych mu přístup uvolnil? Řidič tedy stále ve vozidle, případně opodál.

Předem děkuji za odpověď.

Vloženo 18. října 2011 (22:20) uživatelem Petr z IP adresy 94.113.XX.X
    • Od: autoškola.malecký ( ) RE: Zastavení / stání / zaparkování před parkovacím stáním
      dobrý den, ta přerušovaná čára je zřejmě žluté barvy, je to dopravní značka vodorovná "zákaz stání", z toho je zřejmé, že řidič může zsatavit na dobu nezbytně nutnou k nastoupení, nebo vystoupení osob, nebo naložení, nebo vyložení věcí.

Vloženo 19. října 2011 (07:49) uživatelem autoškola.malecký ( ) z IP adresy 90.182.XXX.X
      • Od: Petr RE: RE: Zastavení / stání / zaparkování před parkovacím stáním
        Děkuji za reakci, ale ta tlustá přerušovaná čára je bílá - stejná jako např. odděluje připojovací pruh na dálnici. Předpokládám, že v tomto případě nemá zláštní význam, spíše naznačuje linii silnice, za kterou jsou teprve jednotlivá parkovací stání.

Vloženo 19. října 2011 (09:22) uživatelem Petr z IP adresy 94.113.XX.X
        • Od: Autoškola.Malecký ( ) RE: RE: RE: Zastavení / stání / zaparkování před parkovacím stáním
          Tak v tomto případě máte pravdu, vyznačuje vozovku, je to v podstatě vodící čára, která je v zákoně provedená jako plná čára s číslem dopravní značky "V4" a za ní jsou pak parkovací místa, jak jste uvedl, pokud zde zastavíte s vozidlem, budete ve vozidle a případně popojedete abyste nebránil ve vjetí nebo vyjetí z parkovacíhio místa neměl by být problém.

Vloženo 19. října 2011 (10:26) uživatelem Autoškola.Malecký ( ) z IP adresy 90.182.XXX.X

Na této stránce je zobrazen příspěvek Zastavení / stání / zaparkování před parkovacím stáním v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.