Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:Řazení do pruhů za křižovatkou

Zdravím,
mám dotaz ohledně situace při odbočování VLEVO na křižovatce kdy před křižovatkou jsou dva pruhy pro odbočení vlevo, ale za ní jsou pruhy tři.
Vůbec mi teď nejde o situaci ohledně přednosti protijedoucích, to je mi jasné, ALE jde mi o to, když jedou auta vedle sebe a obě odbočují vlevo, jak se mají držet v pruzích a kdo z nich si může ,,vybrat'' do kterého pojede?
Z mého chápání je to tak, že v této konkrétní situaci se řidič jedoucí před křižovatkou v levém pruhu musí i za křižovatkou držet levého krajního pruhu, zatímco ten co jel před křižovatkou v pravém si může vybrat mezi prostředním a pravým. Chápu to takto správně?
Předem děkuji za odpovědi

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.