Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: Jízdní pruhy

Zapomeňte na dva jízdní pruhy. Nejsou tam. Náš silniční zákon říká, že jezdíme vpravo při pravém okraji vozovky. Dále, když odbočujeme vlevo, jsme povinni se zařadit co nejdále vlevo svého jízdního pruhu. Kdyby byly vyznačeny jízdní pruhy, tak jak jste napsal, levý na odbočení vlevo, pravý na jízdu přímým směrem a na odbočení vpravo. Místní situaci řeší řidiči tak jak řeší. Správně je to tak, že Ti řidiči, kteří jedou rovně a doprava, musí jet při pravém okraji vozovky Ti, kteří odbočují vlevo, se musí zařadit co nejdále vlevo svého jízdního pruhu. Ve finále by to při kolizi dopadlo nejspíše tak, že to skončí ve správním řízení a to se odvíjí podle toho, jaký názor má policie, což je vždy otázka do pranice. Myslím si, že pokud by se vedle něj vmáčknul řidič jedoucí doprava, vina by měla být jeho, protože vpravo se předjíždí vozidlo, které odbočuje vlevo a není již pochyb o jeho dalším směru a způsobu jízdy.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.