Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:Jízdní pruhy

Rád bych se zeptal na jízdu v jízdních pruzích. Existuje křižovatka ve tvaru kříže, já do ní vjíždím v pruhu širokém cca 4,6m. Jsou tu světla, kde je sada normílních světel pro řízení provozu ve všech směrech a k tomu je zde zelená šipka vpravo. Na této křižovatce místní řidiči vědí, že se mohou řadit do dvou pruhů (i když nejsou vyznačeny). Já bych potřeboval jet rovně. Kdyby byla ulice dvouproudová, měl bych se zřejmě správně postavit do pravého pruhu. Ovšem v tomto případě (poměrně úzké ulice pro dva pruhy) jsou řidiči zvyklí se stavit doleva, i když chtějí jet rovně, protože kdyby byli vpravo a rozsvítila by se zelená šipka vpravo, brzdili by řidiče, kteří chtějí jet vpravo. Zajímalo by mě, kdo by dostal pokutu, kdyby se řidič jedoucí rovně postavil do pomyslného levého pruhu a vedle něj by se později vmáčkl řidič, jedoucí doprava. Ulice, dle mého soudu nesplňuje podmínky pro dva pruhy (3m n pruh?), pak by měl dostat pokutu ten vpravo, protože v jednom pruhu nelze předjíždět vpravo. Pakliže však bude i 4,6 metrová ulice považována za dvouproudovou, měl by dostat pokutu ten vlevo, protože chtěl jet rovně (měl by tedy stát vpravo). Poradíte mi, jak je to správně?

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.