Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:kategorie vozidel N1

Dobrý den, obracím se na vás o radu, protože jsem
byla vždy vychovávaná ve stylu "S poctivostí nejdál dojdeš" a teď jsem proto zažila několik bezesných nocí. Ale k problému: Před týdnem jsme si v bazaru koupili ojeté auto a jako laici jsme neřešili, že je v kategorii N1. Navíc nás v bazaru dost svědomitě přesvědčovali, že to jde v pohodě předělat
na M1 a nic se neděje. Při přihlšovanání na inspektorátu ale přišla sprcha, protože to předělat u tohoto typu auta nejde /na to jsme se ptali na víc místech/. Problém je v tom, že je auto psané v TP jen pro 4 osoby /přitom je to normální Fanbie/ a nás jezdí občas pět. A tak bych se chtěla zeptat, jestli má někdo zkušenosti, jaký trest, počet bodů a peněz bude stát, jestli dojde zrovna v tom okamžiku k silniční kontrole nebo jestli je policie k takovému případu shovívavější, protože takových aut určitě jezdí spousta. Nejraději bych auto okamžitě prodala, protože budu pořád ve stresu, že není vše podle předpisů, ale všichni z okolí mě ubezpečují, abych to neřešila. Další problém je ten, že u některých supermarketů je vjezd nákladním autům zakázán. Jaký prosím, bude postih, pokud mě tam někdo chytne?

Předem moc děkuji za odpovědi

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.