směrově rozdělená komunikace

• Od: Michal směrově rozdělená komunikace
    Zajímalo by mě, kde je definováno, proč nemohu na směrově rozdělené komunikaci najet do protisměru, když tam není žádná dopravní značka (zákaz vjezdu, zákaz vjezdu v jednom směru, přikázaný směr jízdy, ap.) a ani žádné vodorovné značení.

Vloženo 19. září 2012 (10:45) uživatelem Michal z IP adresy 192.168.X.XX
    • Od: Pavel Jeslínek ( ) RE: směrově rozdělená komunikace
      Předpokládám,že směrově rozdělenou komunikací myslíte silnici s obousměrným provozem.
      Zkráceně:přečtěte si silniční zákon. Jezdíme vpravo při pravém okraji vozovky. Do protisměru se mohu dostat při předjíždění a objíždění. Dále mohu přejíždět přes druhý jízdní pruh při odbočování. Zastavit a stát mohu pouze ve směru své jízdy vpravo a v jednosměrné komunikaci vpravo i vlevo při dodržení 3 m volného jízdního pruhu.

Vloženo 22. září 2012 (18:29) uživatelem Pavel Jeslínek ( ) z IP adresy 77.104.XXX.X
      Tento příspěvek vložila Autoškola Jeslínek, Kraslice

Na této stránce je zobrazen příspěvek směrově rozdělená komunikace v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.