Křižovatka

• Od: Pavel Křižovatka
    Je povinnost řidiče jedoucího po hlavní silnici, která se v křižovatce stáčí mírně vlevo, kdežto v přímém směru na ní ústí vedlejší silnice dávat znamení o směru jízdy?
    Jak se bude řešit nehoda jestliže řidič jedoucí po hlavní nedá znamení o změně směru jízdy a z vedlejší vyjede vozidlo v domění že ten po hlavní pojede rovně.

Vloženo 25. srpna 2011 (14:55) uživatelem Pavel z IP adresy 86.61.XXX.XXX
    • Od: AUTOŠKOLA NEUMANN ( ) RE: Křižovatka
      je to změna směru jízdy , to znamená ukazatel by dát měl ( pro srozumitelnost jeho úkonu a pro bezpečnost provozu . . ) Ale pozor , při Vámi popisované situaci by samozřejmě byl stále viníkem řidič přijíždějící po vedlejší silnici !

Vloženo 25. srpna 2011 (23:17) uživatelem AUTOŠKOLA NEUMANN ( ) z IP adresy 90.183.XX.XXX
      Tento příspěvek vložila Autoškola Neumann, Dvůr Králové nad Labem - http://autoskolaneumann.cz

Na této stránce je zobrazen příspěvek Křižovatka v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.